McDonald's Cup


ŘEKLI O McDONALD’S CUPU…


„Chápeme obrovskou důležitost práce s dětmi, stejně jako naši partneři. Jako příjemný bonus vnímám také onu jedinečnou příležitost pro český fotbal, a tou je možnost najít a následně vychovat budoucí fotbalové reprezentanty.“ Radek Janalík, generální ředitel McDonald’s

„V každé zemi se snaží nějak dětem věnovat, pomáhají i fotbalové kluby, ale takové celoplošné zapojení v podobě McDonald´s Cupu bylo pro mě skutečně příjemným šokem.“ Vladimír Šmicer
 


           

O PROJEKTU

McDonald’s Cup je největší fotbalový turnaj v Evropě pro žáky základních škol. Letos probíhá již 14. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6 - 11 let. McDonald's Cupu se účastní téměř 3000 základních škol v České republice a stále se zapojují další.

McDonald's Cup je postupový turnaj; začíná třídním a školním kolem. Vítězná třída postupuje do okrskového nebo přímo do okresního kola. Vítězové okresů se setkávají na krajském finále a vyvrcholením každého ročníku je Svátek fotbalu. Tam se setkávají ta nejlepší družstva starší kategorie B, tj.  hráčky a hráči ze 4. a 5. tříd (mladší kategorie A se hraje do úrovně krajských finále), která se ve dvoudenním klání utkají o titul absolutního vítěze. Letošník ročník Svátku fotbalu se koná na Andrově stadionu SK Sigma Olomouc ve dnech 13. a 14. června 2011. Jednou z cen za celkové vítězství je zájezd na zápas slavného Bayernu Mnichov do Allianz Areny a návštěva německého Legolandu.
 

Také Telstar nachystal pro účastníky parádní ceny. A mladí fotbalisté se mají opravdu na co těšit. Mezi vítězné týmy, nejlepší brankáře, útočníky, obránce, střelce, a v doprovodném programu na krajských finále i Svátku fotbalu bude rozděleno více než 200 hodinek! A protože hodinky jsou především o čase, velká pozornost je věnována fotbalistům, kteří vstřelí na turnaji gól v nejkratším čase od zahajovacího hvizdu!
Navíc máme pro fanoušky McDonald’s Cupu dobrou zprávu!!! Hodinky, které získá vítězné družstvo na letošním Svátku fotbalu, lze již nyní zakoupit ve vybraných hodinářstvích!

Pořadatelem turnaje je Asociace školních sportovních klubů ČR ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Generálním partnerem je společnost McDonald’s ČR. Kromě značky Telstar jsou dalšími partnery Adidas ČR, Perfetti van Melle, Lego a Nikon. Mediálně turnaj podporují Deník Sport, který na svých stránkách www.isport.cz přinese 14. června on-line přímý přenos ze Svátku fotbalu v Olomouci, Radio Frekvence 1, sportovní televizní kanál Nova Sport a časopis McSport.

Václav Kadlec - patron 13. ročníku se střelcem nejrychlejšího góluDůkaz o tom, jaké prestiži a pozornosti se turnaj těší, svědčí i fakt, že patrony tohoto turnaje byly takové osobnosti, jako bratři Doškové, Lukáš Zelenka, trenér Karel Jarolím a jeho syn Lukáš, Tomáš Rosický, vynikající trenér mladých fotbalistů Vítězslav Lavička, bývalý kapitán pražské Sparty Patrik Berger a mladý talentovaný útočník AC Sparta Praha Václav Kadlec. Patronem 14. ročníku McDonald´s Cupu je bývalý dlouholetý reprezentant Vladimír Šmicer se svým malým synem Jirkou. Oba pozdraví týmy i diváky na Svátku fotbalu, kde zejména druhý den – 14. června – fotbalová klání dětí doplní celá řada doprovodných soutěžních programů a zábavy v režii moderátora Radia Frekvence 1.

Přidanou a výjimečnou hodnotou McDonald´s Cupu je pomoc organizátorů tohoto projektu školením instruktorů školního fotbalu s licencí C od ČMFS v rámci Kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Letos se kurzu v Novém Městě pod Smrkem zúčastnilo 18 učitelů, kteří pak mohou zajišťovat patřičnou kvalitu výchovně vzdělávacího procesu a hledat nové talenty této naší nejpopulárnější hry. Do projektu se zapojuje také Jakub Dovalil, reprezentační trenér jednadvacítky.

Na všech hřištích, kde se McDonald´s Cup odehrává, zní od loňského roku oficiální hymna turnaje „Chce to góóól“ z autorské dílny Vašo Patejdla a Eduarda Krečmara.

            

Podrobné informace na www.mcdonaldscup.cz.